Náhoda je blbec...

6. listopadu 2012 v 22:35 | Brigita |  Téma týdne
…s pěkně zvráceným smyslem pro humor. Jednou jsem ho potkala. Je to fakt týpek.
Nosí zásadně rozevlátý hnědý kabáty pod kolena, který vypadaj naprosto příšerně, to vám teda řeknu… Pak taky pletený pruhovaný šály, a ty jsou docela sexy, to zas jo. Pod kabátem obvykle nějakej svetr a džíny, to myslím tolik nehrotí. Hlavně si zakládá na těch kabátech. A šálách. Z vlasů má samozřejmě jedno velký vrabčí hnízdo, co byste taky od pana Náhody čekali? Jsem si dost jistá, že slovo hřeben mu prostě nic neříká. A jestli jo, tak jenom jako předmět, kterej může někam někomu schovat, aby pak dotyčný přišel náhodou pozdě do práce.


Řeknu vám, kdyby mým poselstvím bylo zařizovat věci, který se dějou náhodně, beze smyslu, a většinou akorát někoho štvou, asi by mi z toho začalo hrabat. A podle toho, jak se Náhoda choval, když jsem na něj narazila, si fakt myslím, že už mu chudákovi taky straší ve věži. No jen uznejte. Ráno vstanete, ale možná to ani není ráno, protože se probouzíte náhodně. Pak teda jako někam jdete, jenže vy jste příčinou všech náhod, co se dějí, a proto je pravděpodobné, že zrovna ty ulice, kam chcete, se opravují, případně zrovna to víko kanálu, nad kterým procházíte, je uvolněné… a než se nadějete, zahučíte do kanálu i s tím úžasným (čtěme šíleným) hnědým kabátem.
Jenže naopak se stávají i pozitivní náhody, takže je možné, že nenarazíte na žádný podzemní živly a pokračujete v cestě.
Co jsem tak pochopila, pracovní doba Náhody je definována naprosto jednoznačně: náhodná. Někdy maká od rána do večera, jede přesčasy a ani se nezastaví, další dny si pak dává voraz. Zato když má chuť na zmrzlinu z Veverkovy zmrzlinárny, to si vždy zvládne zařídit, že mají náhodou otevřeno, aby tam mohl zavítat.
Ale moc se při té své práci nenadře, to teda ne. Už jsem říkala, že má zvrácený smysl pro humor? Říkala, ale já to zopakuju. Nesmírně ho baví zajišťovat takové ty drobné potvůrnůstky, jako jsou omylem zapomenuté domácí úkoly, nečekané písemky, ujeté autobusy. Jo, a abych nezapomněla, obzvláštní radost mu činí vkládat lidem do úst náhodné věty. Nepochybně se vám už několikrát stalo, že jste něco řekli, co vám v jednu chvíli dávalo smysl, ale pak jste se až zarazili, co za ptákovinu jste to zase plácli? Pak vězte, že někde nedaleko se momentálně směje vysoká postava v hnědým kabátu a už vyhlíží další oběť.
Ty lepší náhody, kdy zjistíte, že náušnici vám nesežral pes (ale kočka - teda ne, to by udělal Náhoda), ale prostě jste ji jen zaštrachali do kapsy od kalhot, které jste už dva roky neměli na sobě, ty má na svědomí jeho mladší sestřička Díkybohu. Tu jsem nezahlédla a je mi to fakt líto, chtěla jsem jí poděkovat za krásný tričko, který jsem si tuhle koupila a který vůbec nemělo bejt ve slevě, ale díkybohu nakonec bylo.
A abych nějak popsala naše setkání. To jsem se tak vracela ze školy domů, naštvaná na celej svět, protože náhodný los při zkoušení z dějáku padl na mě (a nemusím vysvětlovat, že jsem o revolucích v roce 1848 věděla akorát to, že byly přibližně v polovině devatenáctýho století…). Najednou vidím takovýho podivnýho človíčka, jak jde kus přede mnou. Ten kabát mě praštil do očí hned. Něco na jeho zjevu bylo natolik nahodilý, zmatený… že jsem ho poznala. Šla jsem teda k němu a řekla mu, že je fakt na nic, že mám kvůli němu pětku z dějáku a vůbec, že by se nad sebou mohl zamyslet… On mi na to nejdřív nic neřekl, ale pak se omluvil. Omluvil!
Pokecali jsme si pěkně. Všechno mi to pověděl, jak to s ním je a tak… ale občas měl takový úplně neurotický tiky a naprosto panickou hrůzu z kanálových oblouků, ty obcházel aspoň o dva metry. Byla jsem dokonce u toho, když nechal jedný ženský ujet tramvaj, protože jí náhodou rupl podpatek. Smál se, až se za břicho popadal, mizera jeden.
Jenže já už jsem opravdu musela domů, tak jsme se rozloučili, a… řekl, že jestli si náhodou vzpomene, tak mi třeba pošle SMSku. Tak jsem zvědavá. Snad poprvý v životě opravdu čekám na Náhodu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 6. listopadu 2012 v 23:08 | Reagovat

Romantickej typ, ti jsou žádanější. :-D

2 Amia Amia | Web | 9. listopadu 2012 v 11:25 | Reagovat

Nemá slečna chodit v podpatcích :-D

Krásná náhoda, ale jsem docela ráda, že jsem ho zatím nepotkala. Co si budem povídat, Náhoda je Blbec 8-)

3 valin valin | Web | 17. listopadu 2012 v 21:24 | Reagovat

Dalas náhodě punc originálnosti, moc pěkně zpracované.. :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama