Day 01: Oblíbená kniha (Jacqueline Carey - Kushielova střela)

1. srpna 2012 v 21:30 | Brigita |  30 Day Book Challenge
Jacqueline Carey - Kushielova střela

Země Terre d'Ange je místo nedostižné krásy a půvabu. Říká se, že tu zemi našli andělé a příští potomstvo, které vzešlo ze sémě andělů a lidí, žilo podle jediného prostého pravidla: miluj podle touhy své.
Phèdre nó Delaunay je mladá žena, kterou jako dítě prodali do cizích služeb. Když její závazek koupí Anafiel Delaunay, je první, kdo pozná, kým a čím je: jednou z těch, které označila Kushielova střela, aby navždy prožívala rozkoš zároveň s bolestí.
Phèdre, stejně schopná špiónka jako i kurtizána, zavadí o spiknutí, které hrozí zničit samu podstatu její rodné země. Zrada ji přivádí na cestu; láska a smysl pro čest ji ženou dál. Události ji přivedou až na hranici zoufalství - a dál. Nenáviděný přítel, milující nepřítel, milovaný zrádce; ti všichni mohou mít v tomhle světě tutéž falešnou masku a Phèdre bude mít jen jedinou šanci zachránit všechno, co je jí drahé.
Zasazen do světa falešných básníků, proradných dvořanů, opěvovaných zrádců a opravdové machiavelistické podlosti je kniha románem o ušlechtilosti, vznešenosti, obětování, zradě a dalekosahajících spiknutích. Od dob Duny tu nebyl příběh srovnatelný s Kushielovou střelou - silný příběh o náhlém konci starého věku a počátku nového.Přemýšlela jsem, co vlastně znamená definice "oblíbená kniha". Koneckonců, je spousta knih, které považuji za své oblíbené, knih, které čtu pořád dokola, knih, se kterými usínám pod polštářem. Minimálně pro účely tohoto seznamu je tedy oblíbená kniha taková, která by splňovala nejvíce kolonek. Kushielova střela mě rozesměje i rozbrečí, chtěla bych v jejím světě žít, je v ní má oblíbená scéna, umím z ní citovat, rozhodně bych si chtěla vzít Joscelina a dalo by se říci, že mě změnila. Phèdre jsem si jako hrdinku zamilovala a i prostředí, které popisuje, je mnohdy nesmírně lákavé. Vždyť kdo by nechtěl být součástí národa, jenž je potomkem andělů, kteří založili jeho zemi?

Kushielovu střelu bych každopádně doporučila především ženám, nejenom kvůli ženské hlavní hrdince, ale i příběhům, které jsou zde popisovány - přeci jen, intriky u dvora nezaujmou každého. Na druhou stranu, v knize se nachází i spousta scén, kde Phèdre popisuje výkon svého povolání, což by se mohlo naopak zalíbit těm ostatním. ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama