Kouzelná tužka

31. května 2011 v 23:22 | Brigita |  Téma týdne

Téma týdne pohádky je pro mě celkem výzvou... rozhodla jsem se napsat jednu pohádku každý den. Tohle je tedy ta dnešní. ;)

Malý chlapec utíkal dlouhou křivolakou ulicí. Pár metrů za ním se drželi starší kluci - větší, silnější a hlavně rychlejší. Přestože byl chlapec na svůj věk poměrně rychlý, pronásledovatelé ho pomalu doháněli.
Najednou chlapec upadl. Lekl se a zoufale si pomyslel: 'Už mě skoro mají!' Náhle ale před sebou uviděl černou tužku se stříbrnými hvězdami. Odmalička kreslení miloval, a proto popadl tužku téměř bezmyšlenkovitě a rychle do vzduchu před sebou načetl obrovského psa, labradora.
Ten neváhal svého malého pána ochránit. Postavil se těsně před něj a výhružně zavrčel. Právě dobíhající kluci se zalekli, chvíli nerozhodně přešlapovali na místě, a nakonec se vydali ulicí zpátky. Pro tentokrát jejich oběť vyhrála.
"Děkuju," objal chlapec psa radostně. Černý labrador zuřivě zavrtěl ocasem. "Budu ti říkat třeba… Čert. Líbí se ti to? Já jsem Bert. Budeme pěkná dvojka - Čert a Bert," podal psovi ruku, aniž by čekal nějakou reakci, proto ho překvapilo, že Čert mu na oplátku podal packu také.
"Jé, ty jsi ale šikovnej pejsek. Tak, teď půjdem domů, abychom tě představili taky mamince."
Bertíkova maminka ale nebyla moc nadšená, že si syn přivedl domů psa. Poslala Berta ven a pohrozila mu, že jestli se vrátí s Čertem, bude zle. Bert sice začal natahovat, ale platné mu to nebylo.
"Ať už jsi venku," rozkázala maminka.
Bert s Čertem se smutně toulali ulicemi. "Co jen budu dělat?" zoufal si Bert. Pak ho něco napadlo.
"Už to mám! Nakreslím ti tady boudu tou tužkou s hvězdama!"
A jak řekl, tak udělal. Bouda se mu opravdu moc povedla - bylo vidět, že Čertovi se také líbí. Ale protože už se stmívalo, musel Bert domů. Rozloučil se s Čertem a slíbil, že zítra přijde zase.
Maminka se trochu styděla za své odpolední chování a na uvítanou připravila svému synkovi jeho milovaný borůvkový koláč. Po dojedení se Bert oblizoval až za ušima.
Čas plynul, Bert pomalu rostl z malého prvňáčka ve velkého školáka, ale zdálo se, jako by Čert ani nestárl. Ne že by to někomu vadilo. Společně - Bert, Čert a kouzelná tužka - si užili spoustu legrace a dobrodružství. Bert dokonce přimaloval Čertovi fenku - nádhernou bílou Sněhurku. A když se jim pak narodila dvoubarevná štěňátka, se smíchem je pojmenoval Flíček, Punťa a Šmudla.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 mi mi | 1. června 2011 v 16:42 | Reagovat

veľmi podarené :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama